Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Posted

Jeg leter etter et enklere og mer kone- og barnevennlig grensesnitt for bruk av iPad som styringsenhet. Pr i dag har jeg Veras egen app, har testet Imperihome og OneEnabled, men er ikke helt fornøyd med de. Liker utseende på sistnevnte, men den er utrolig tungvint å bruke, særlig for resten av familien som ikke er like glad i tech og gadgets som meg. Er ute etter en litt mer intuitiv app, noen som har funnet noen andre alternativer? 

Posted

Jeg har installert "VeraMate" på kona's Iphone, og hun virker førnøyd. Har ikke sett så mye på den selv, men den legger opp devicene forholdsvis pent og intuitivt.. Jeg har akkurat lagt opp en android pad på veggen med imperihome dashboards, så hun bruker mest den nå.. 

 

Imperihome er jo litt begrenset på å få pen GUI, men den fungerer jo bra? Hva har du å utsette på den?

Posted (edited)
22 timer siden, PerH skrev:

Jeg har installert "VeraMate" på kona's Iphone, og hun virker førnøyd. Har ikke sett så mye på den selv, men den legger opp devicene forholdsvis pent og intuitivt.. Jeg har akkurat lagt opp en android pad på veggen med imperihome dashboards, så hun bruker mest den nå.. 

 

Imperihome er jo litt begrenset på å få pen GUI, men den fungerer jo bra? Hva har du å utsette på den?

Rent praktisk er det vel ikke så mye å utsette annet enn litt begrensninger i oppsett/layout, men det mest avgjørende er jo at den ser ut som den hører til tiden da vi brukte floppy disc ;) 
Jeg ønsker å ha et par-tre pads hengende fast hvor hele familien har tilgang til å starte scener, men da vil jeg ha noe som ser ok ut der de henger. Som nevnt, utseendemessig liker jeg OneEnabled, det blir bare for mange trykk frem og tilbake til at kona finner det verdt å ha. 

Er nok kanskje litt sær, men jeg er ikke særlig begeistret for veldig grafisk uttrykk med farger og 3D ikoner etc. Får litt småangst av å ha hele fargespekteret hengende på veggen :D 

Edited by kåres
Posted

Skjønner..  Det er jo litt muligheter i imperihome da, jeg har gått for sort tema og eldre type ikoner, man kan velge en mer monokrom stil også..  Det er endel å stille på, men man må grave litt.

  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.