Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Posted

Jeg har flere Zipato-installasjoner rundt omkring, og har nettopp fått Tibber i hus.

Er det noen her i forumet som har erfaringer med disse og derfor gode og stabilt fungernde forslag for hvordan jeg kan få Tibber-data inn til Zipato slik at dette kan brukes til strømstyring? 

Posted
1 time siden, GadgetMan skrev:

Jeg har flere Zipato-installasjoner rundt omkring, og har nettopp fått Tibber i hus.

Er det noen her i forumet som har erfaringer med disse og derfor gode og stabilt fungernde forslag for hvordan jeg kan få Tibber-data inn til Zipato slik at dette kan brukes til strømstyring? 

 

Jeg bruker ikke Zipato selv, men MQTT skal visstnok støttes. Du kan se litt på om denne kan hjelpe deg videre: https://github.com/iotux/ElWiz

Posted

Hei,
Zipato er kjempebra på styring og det er enkelt å lage regler, men har ikke noe "skikkelig" programmeringsgrensesnitt. Saker og ting kan trigges med innkommende eller utgående HTTP/GET, og det er begrensninger i forhold til variabler osv, men utover det, er det lite. Dette innebærer at mye kan gjøres f.eks. via triggere til IFTTT.

En mulig fremgangsmåte ville vært å ha en egen prosess som henter data fra Tibber, kjørende på en PC, som så fôrer data inn i Zipato via HTTP-kall. Men jeg tenker det er tungvint og ville involvere koding jeg ikke har drevet med på veldig mange år, så håpet var derfor å komme i kontakt med noen som allerede har gjort denne type integrasjoner 🙂

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.