Jump to content
  • Sign Up
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

MariusJS

Members
  • Posts

    34
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

MariusJS last won the day on November 21 2023

MariusJS had the most liked content!

Hjemmeautomasjon

  • System
    Home Assistant

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MariusJS's Achievements

Kabelfører

Kabelfører (6/16)

  • One Year In
  • Dedicated
  • Reacting Well
  • Collaborator
  • First post

Recent Badges

4

Reputation

  1. Har snakket med easee om dette da jeg hadde samme problem med dem, og de anbefalte Tibber, har testet litt der nå, og det fungerer greit nok for mitt bruk iaf. Den andre måten å gjøre det på er å kun be den begrense seg etter antall amps i hovedsikring og sette den i appen til ca der du har 10/15kw (usikker på hvor bra dette fungerer hos zaptec?)
  2. Har ikke testet enda, håper på noe salg snart
  3. Tror jeg har en drøss av disse i en skuff som jeg aldri bruker, bare å sende en PM om du er interessert
  4. Er vel også de som har hatt mest problemer?
  5. Noen som har fått testet v2? Antar forøvrig disse fungerer som repeater? EDIT: Spurte om sistnevnte, de som selges nå er V2, men de funker ikke som repeater...
  6. Hvilken server snakker vi om? Nexthop?
  7. Ikke alltid auto negotiation funker så bra på sånt dessverre, ville begynt der iaf 🙂
  8. Prøv å koble fra ruteren i 30 min elns, du skal egentlig ikke trenge mac clone på altibox, det er stort sett en myte, men DHCP lease må gå ut. Sett SFPen manuelt til 1G Du skal ikke ha VLAN på de andre portene
  9. Nei, det må eventuelt gjøres manuelt eller med en DNS Server (feks pihole) Jeg ville nå uansett ikke akkurat stolt på en sånn tjeneste i noen stor grad dessverre.
  10. Det er en Enterprise feature du neppe har behov for Som Neophyte skriver så bruker du heller switch til switch funksjoner og ruter til ruter funksjoner.
  11. Hva lurer du egentlig på her? Brannmuren på en mikrotik er langt bedre og langt mer fleksibel enn på feks asus Du må huske på at dette er produkter rettet mot prosumer eller SMB, Asus er rettet mot konsumer og har masse funksjoner og gjør derfor hver av de funksjonene litt dårligere.
  12. Ikke veldig vanskelig å lodde på en 2xAA holder på en sånn heller 🙂
  13. Latterlig pris, men https://batteryeliminatorstore.com/products/cr2032-battery-eliminator-2-aa-powered
  14. Skriveleif 🙂 vlan102 legger du opp som vanlig i guiden 🙂
  15. Den er veldig fin, om du ikke skal ha TV så dropper du vlan 101, du kan også i teorien droppe IGMP proxy pakka. Antar du ikke skal ha telefon, da dropper du også vlan 100 (vet ikke om de tilbyr telefon fortsatt en gang) Generelt kan du også droppe alt som inneholder "IPTV" eller "vlan 101" Basis-brannmur reglene er ganske fine, men det finnes mange guider på nett om du vil gjøre noe spesifikt, feks port forwarding vil være litt mer komplisert her enn på en mer basic router, men på den andre siden så funker det stort sett 🙂
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.