Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

Vinnerliste

Populært innhold

Viser innholdet med mest poeng fra 10. feb. 2025 i Innlegg

  1. Trykk på blyanten ved siden av visningen du ønsker å redigere. Ikke den øverste blyanten på bildet under, men den ved siden av kjernekraftsymbolet. Scroll nederst så er innstillingen der. (Hvis du faktisk bruker Sections da..)
    1 poeng
  2. Ikke akkurat automatisert... men lagt mange timer i feilsøking på kablet nett som nesten ikke virker... Satte opp en ping-jobb med litt trending og endte opp slik: I starten er det jo stort sett greit men ping-tid langt utenfor skalaen er jo helt uakseptabelt. Symptomene er skjermbilder i Node-RED som fryser bare sekunder etter de er åpnet og fjernstyring av andre maskiner med VNC e.l. som også fryser etter få sekund same dårlig respons for det meste. Nå ville tilfeldighetene og litt mistanke at jeg pinget den maskinen som var årsak til problemene og da jeg endret ping til en annen maskin og så etter noen minutt stoppet Quislingen ordnet det seg ganske så bra: Den blå streken viser når Quislingen ble slått av. Fremdeles en og annen lang ping-tid men plutselig er jo nettet mitt oppegående igjen.
    1 poeng
Vinnerlisten er satt til Oslo/GMT+02:00
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.