Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

Vinnerliste

Populært innhold

Viser innholdet med mest poeng fra 25. juni 2025 i Innlegg

  1. Hverken Home Assistant eller andre servere i ditt hjemmenettverk er tilgjengelig fra utsiden uten at du setter opp dette på en eller annen måte. Uten dette vil appen kun få kontakt med din HA server når du er tilkoblet nettverket hjemme. Tailscale er en av flere opsjoner, du kan lese HA sin beskrivelse av dette her: https://www.home-assistant.io/docs/configuration/remote/
    1 poeng
  2. Liten oppdatering: Jeg installerte ESPSomfy-RTS i helgen for å styre en Somfy screen. Micro controller: ESP32-S3 Trådløs enhet: C1101-modul (den varianten med 13cm antenne) Firmware: https://github.com/rstrouse/ESPSomfy-RTS Fungerer helt upåklagelig. Super-bra dokumentert og alt fungerte etter planen på første forsøk, kan nå styre både via app og fjernkontroll. Spratt rett inn i HomeAssistant også. HomeAssistant / app har også mulighet til å justere %-vis åpning og viser også dette i HA (fjernkontroll har ikke denne muligheten). Sjekket ikke videre rundt rekkevidde, men ingen indikasjoner på at den ikke dekker en romslig enebolig.
    1 poeng
  3. Ikke helt fornøyd men langt bedre enn opprinnelig... 4 fløyter samtidig og med litt forskjellig tone...
    1 poeng
Vinnerlisten er satt til Oslo/GMT+02:00
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.