Gå til innhold
  • Bli medlem

Helgemor

Medlemmer
  • Innlegg

    165
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    5

Helgemor vant dagen sist 5. september 2024

Helgemor hadde mest likt innhold!

Hjemmeautomasjon

  • System
    Home Assistant
    Annet

Nylige profilbesøk

6 362 profilvisninger

Helgemor sine prestasjoner

Bitfikler

Bitfikler (9/16)

  • Reagerer godt
  • Samarbeidspartner
  • Første innlegg
  • Samtalestarter
  • Uke én ferdig

Nylige merker

41

Nettsamfunnsomdømme

  1. Må spørre en gang til: Er det noen fra Namron her? Synes ikke de er særlig aktive. @Namron - Arne @Namron - Pål. OTA for Namron lyspærer har jeg ennå ikke sett noe av, men det er tydelig at noe må gjøres. For komfyrvakta fungerte det på et vis (vet ikke om det er støttet i Z2M). For panelovner var det elendig. Håper det er blitt bedre der.
  2. Et par kommentarer til panelovnene så langt: - fungerer greit etter noen dager, men avventer før jeg kjøper 3 til. - ønske: Minimumstemperatur er 7 grader når jeg setter temperatur fra z2m. Skulle gjerne hatt den lavere. Bruker ovnene som frostsikring om vinteren. Da er 3 grader nok. - ønske: De er trege til å reagere, spesielt på av/på-kommando fra z2m.
  3. Anskaffet to (1000w og 800w) på salget hos Elektroimportøren for å gi dem en ny sjanse på hytta. Imidlertid er modellebetegnelsen 54196xx og ikke 540139x. Dermed mangler den z2m-støtte. jeg bruker også ZHA på hytta - på vei over til z2m av div. grunner. Det er litt bedre i ZHA, så jeg får brukt dem rimelig greit. Men det er z2m jeg gjerne skulle hatt. Nå skal de få stå i et par uker for å se om de er blitt mer stabile enn før. støtter for øvrig ønsket om en barnesikring/brukermodus hvor man kan stille temperatur og ingenting annet. (Men jeg selger ikke de “gamle” panelovnene ennå!)
  4. Nå har min komfyrvakt vært i stabil drift i nesten 2 måneder, uten å miste zigbee-kontakt. Bra! Det eneste som mangler (men ikke veldig savnet) er temperaturen. Dessuten skal Namron ha litt skryt: Jeg gikk over fra ZHA til Z2M for et par uker siden. Jeg slettet komfyrvakta fra ZHA, og da var den umiddelbart tilgjengelig for å legge til i Z2M. Jeg slapp å krype under komfyren og klikke meg fram til reset etc... Meget bra! Dette er bedre enn IKEAs lyspærer greier. (Men Philips Hue greier det fint).
  5. Helt enig i dette. Problemene har vært her lenge. At det skal være så vanskelig å ordne opp i et tross alt relativt begrenset stykke programvare er skuffende/skremmende/tillitsSvekkende. Med tilsvarende bekymrede mine kan jeg også nevne at for 1-2 år siden kjøpte jeg 3 Namron Zigbee panelovner til hytta. De fungerte i noen dager, men så mistet jeg kontakten med dem. Dette gjentok seg flere ganger. På hytta på vinteren er ikke dette godt nok. De hadde(har?) elendig opplegg for OTA. Ovnene ble returnert og erstattet av dumme panelovner+smartplugg. Skuffende. Men jeg også må jeg si at da jeg hadde noen problemer med min komfyrvakt for en stund siden fikk jeg en hjelp og oppfølging som var helt strålende.
  6. @Namron - Arne og @Namron - Pål Er det noen fra Namron her?
  7. Sensoren står til stadighet og blinker, med 2 raske røde hvert 2,5 sek. Dette gjør den også når platetoppen er avslått. Ikke bra! Av og til slår komfyrvakta seg av, helt uten varsel (bortsett fra kanskje blinkingen jeg nevnte). Og det tar tid før den lar seg slå på igjen. Sånn skal det ikke være!
  8. Ja, den er koblet til Home Assistant med ZHA. Fungerer veldig bra. Har ikke prøvd med Z2M. En ting jeg ikke var klar over med denne låsen var at den ser ut som den har TO låser. En innvendig og en utvendig. Slik at når jeg låser den fra HA så er den låst utenfra, men ikke innenfra. Fikst. I min kobling til ZHA er det bare den utvendige låsen som er tilgjengelig. Jeg har en Heimgard hub, som jeg ikke har testet. Kanskje den har flere muligheter enn zigbeekoblingen tilbyr.
  9. Hei Pål Takk for svar. Hvorfor kan ikke oppgradering av FW skjer fra Z2M sånn som for "alle" andre enheter?
  10. @Namron - Arne og @Namron - Pål Er det noen fra Namron her?
  11. Min har også falt ut et par ganger de siste dagene. Virker ikke som Namron tar oss helt på alvor?
  12. Mistenker det. I grunnen ikke et ukjent fenomen med namron. Ikke så mye jeg får gjort med det selv, bortsett fra å vente på nye versjoner.
  13. Noen av mine lys, Namron, blir etter hvert utilgjengelige. Modellnr: 3308431, 3802961, 3802962 Home Assistant, ZHA med SMLIGHT SLZB-07 kontroller Ofte hjelper det å ta strømmen og så på igjen. I verste fall må de kobles inn igjen. Dette er fryktelig irriterende. Hva kan jeg gjøre? Er dette er kjent problem med Namronlys? Jeg har en del Philips og IKEA-lys også. Der har jeg ikke dette problemet. @Namron - Arne og @Namron - Pål Er det mulig/nødvendig å oppdatere firmware?
  14. Min har fungert helt greit så langt. Så det må være en forskjell på 1.5.0 og 1.5.1?
  15. Den ligger her, under firmware https://www.namron.com/products/namron-zigbee-komfyrvakt-veggsensor-hvit-for-ettermontering/ installert komfyrvakt i dag. 1999,- hos Elektroimportøren.. Den kom med FW versjon 1.5.1. Ser greit ut så langt. Effektmåling virker. Men mangler temperatur. Og: Hvorfor kommer den med TO brytere? Den ene slår av strømmen, greit nok. Men hva gjør den andre? Den er av og jeg ser ingen reaksjon når jeg slår den på.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.