Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

Vinnerliste

Populært innhold

Viser innholdet med mest poeng fra 24. okt. 2025 i alle områder

  1. ekomloven gjelder definitivt også privatpersoner. "virksomhet" er nok her å forstå som "aktiviteter". Det er bare å lese videre i § 1-2. Absolutt ikke fritt fram for privatpersoner å bruke alt mulig av radiofrekvenser f.eks, og dette er loven som begrenser det Men som storeulv påpeker så gjelder kapittel 2 bare tilbydere, definert i § 1-5 som Det kan altså også væe en fysisk person. Men normalt tilbyr ikke folk slike tjenester til andre fra sine hjemmenettverk
    1 poeng
  2. EKOM-lovens §2 tituleres "Krav til tilbyder..." Disse paragrafene er da etter min tolkning ikke relevante for hvermannsen, men de er definitivt relevante for de som skal tilby nettjenester. Så da kan du, fortsatt etter min tolkning 😉 trekke så mye ethernet du bare ønsker hjemme hos deg selv. Eller hos en kompis...du er uansett ikke en tilbyder av hverken nett eller tjenester på nettet.
    1 poeng
  3. Jeg har, som alltid med hjertet i halsen ved store endringer, oppdatert fra Proxmox 8.4.14 til 9.0.11. Alt gikk fint med ChatGPTs hjelp. 🙂
    1 poeng
Vinnerlisten er satt til Oslo/GMT+01:00
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.