Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

Vinnerliste

Populært innhold

Viser innholdet med mest poeng fra 28. des. 2021 i Innlegg

  1. Det er lov å komme med ønsker.
    1 poeng
  2. Det er mange flinke her på homeseer og jeg har ingen ambisjoner om å prøve å nå opp til de 🙂
    1 poeng
  3. I configuration.yaml. Er enig i at det er lite elegant og tungvint, men jeg tipper dette er noe som endrer seg om ikke alt for lenge. Utviklingen av HA går fort framover.
    1 poeng
  4. Pyscript fungerer bra, men jeg har heller ingen problem med automasjoner og maler i HA. Det gjelder egentlig bare om å følge med i loggen og gjøre de endringene som anbefales.
    1 poeng
  5. Sonoff dongle'n fungerer fint med zigbee2mqtt. Er 2652P chip i den. Husk å bruke usb-forlenging på den så unngår du forstyrrelser. Kjøp den billig her: https://www.aliexpress.com/item/1005003606832844.html ca 140 ink mva.
    1 poeng
  6. En ekstra apex i gangen, som samtidig kan styre lading av iPad fungerte ypperlig som repeater! Takk for hjelpen!
    1 poeng
  7. Jeg tror jeg har landet på parametre til PID regulatoren som fungerer bra hos meg. pid = PID(40.0, 0.4, 2500.0, setpoint=float(input_number.max_energy_usage)) Time etter time klarer jeg å holde meg like ved grensen jeg har satt på 4.8kWh selv om jeg setter elbil på lading på vilkårlig tidspunkt og VVB slår inn.
    1 poeng
  8. De er nå litt morsomme og da... I gamle dager bygget netteier ut nettet i forkant og var klar til å levere det kunden ville når kunden var klar til å motta men nå stikker aksjonærer og eiere av med overskuddet og kunden må blø... Vel, lite vi kan gjøre med det annet enn å tilpasse oss, synd med de som ikke har muligheten til å styre effekten... For å få et bilde av mitt forbruk har jeg en stor HSTouch skjerm stående midt i glaningen med en del nøkkeldata: Tall med grønn skygge er pådrag/SP for luft/vann varmepumpe. Tall med rød skygge er Reelt energiforbruk denne time, estimert forbruk for hele timen og reelt forbruk forrige time. Tall med gul skygge nede til høyre er reelt effektforbruk (øyeblikksverdi). Data lagres i SQL og presenteres i andre verktøy som Node Red Dashboard:
    1 poeng
Vinnerlisten er satt til Oslo/GMT+02:00
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.