Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. I dag
  2. Kommer ikke for Norge enda 😄 Hovedsaklig for europe fra 1.okt og tibber har oppdatert sitt API nå: https://developer.tibber.com/docs/changelog
  3. I går
  4. Er Eu versjon også ser du på valg ned på siden 😄 Men ville ha ventet noen mnd på å kjøpe slik at firmware blir oppdatert til Z-wave Long range for EU også 😄
  5. Takk for tips, men jeg faser ut Z-Wave og kjøper / lager kun Matter enheter. Den du linket til kjører vel også USA-frekvens?
  6. Brukt alt for mange timer på få liv i en M5Dial med UIFlow2. I prinsippet svært så enkelt men den tåler jo INGENTING før den fryser med "RuntimeError: schedule queue full". I det jeg trykker på det gule bildet i videoen skjer EN ting: En variabel publiseres til MQTT broker og det er visst for mye... Virker av og til men aldri mer enn en gang.
  7. Alternativ usb drevet z-wave sensor: (med bevegelse, lux, temp og fuktighet) https://www.thesmartesthouse.com/collections/zooz/products/zooz-z-wave-plus-q-sensor-zse11-motion-temp-humidity-light?variant=41428537573439 Men er enig med deg i forhold til batteri på slike sensorer.... Savner en sikkelig tak montert sensor på z-wave for 230v tilkobling. Gjerne med bevegelse, mm, temp, lux, fuktighet og gjerne noen innganger. Slik som denne for knx: https://instell.no/produkt/knx-multi-det-o12m-m-temp-fukt-lydsensor-3-inng/
  8. Jeg ble lei av å bytte batterier på mine Z-Wave bevegelsessensorer så jeg har laget en Matter over Thread Occupancy sensor basert på disse komponentene: https://wiki.dfrobot.com/SKU_SEN0610_Gravity_C4001_mmWave_Presence_Sensor_12m_I2C_UART https://www.silabs.com/development-tools/wireless/efr32xg26-explorer-kit?tab=overview Den får strøm fra USB-C og fungerer som router i Thread mesh nettverket.
  9. Siste uke
  10. https://www.facebook.com/groups/449526166277051/
  11. Hei, Vet ikke om du har løst det, men jeg bruker ZHA, har satt opp denne blueprinten. https://github.com/theberzer/HA-blueprints/blob/main/Namron_switch_1_4512728.yaml
  12. Hva landet dere på her? Funker det som beskrevet med 8V trafoen??
  13. Har en del slike liggende som jeg ikke trenger mer og selger de for en rimelig penge (50kr / stk + frakt). Kan brukes for å lage en OpenThread Border Router av en Raspberry PI etc. nRF52840 Dongle - nordicsemi.com The nRF52840 Dongle is a small, low-cost USB dongle that supports Bluetooth 5.4, Bluetooth mesh, Thread, Zigbee, 802.15.4, ANT and 2.4 GHz proprietary protocols. The Dongle is the perfect target hardware for use with nRF Connect for Desktop as it is low-cost but still support all the short range wireless standards used with Nordic devices. The dongle has been designed to be used as a wireless HW device together with nRF Connect for Desktop. For other use cases please do note that there is no debug support on the Dongle, only support for programming the device and communicating through USB. It is supported by most of the nRF Connect for Desktop apps and will automatically be programmed if needed. In addition custom applications can be compiled and downloaded to the Dongle. It has a user programmable RGB LED, a green LED, a user programmable button as well as 15 GPIO accessible from castellated solder points along the edge. Example applications are available in the nRF5 SDK under the board name PCA10059.
  14. Slik styres effekten på VVB for å ligge hårfint under grensen på et trinn på nettleie. Det har sine fordeler med å bruke en SSR og puls-bredde modulering av varmeelementet. Årsaken til svingninger er hovedsaklig varmekabler som også er puls-bredde modulert med en periodetid på 5 minutter.
  15. Fikk ikke noe særlig ut av det. Der skulle de koble det opp mot et annet system
  16. Jeg har en lås med nøkkel på på begge sider. Bildet viser innsiden. Den fikk jeg montert aquara u200 ganske enkelt ved å skru av øverste lag her og selv finne frem et par skiver til å feste aquara bakplate. Bakplaten til aquara måtte jeg bytte senterstykket med et medfølgende alternativt senterstykke. Det fungerte greit, men store deler aquara låsboks står et stykke fra selve døra. Fylte dette med medfølgende selvklebrende skumlapper. Det jeg sliter med er imidlertid å få paret med home assistant. Har en dedikert tread usb (skyconnect) som er jeg flashet med tread da jeg satte den i home assistant green. Men har ennå ikke klart å få paret den. Jeg har ikke aquara hub. men har en android og en iphone med home assistant app som jeg forsøker å få det til med.
  17. Får du til å styre laderen, start/stopp/hastighet? Futurehome hubben min er låst nå uten abb. Laderen står på ZigBee. Må kanskje fysisk resette laderen for å koble til WiFi?
  18. Takk! Jeg har lagt inn HAN og vvb-rele, funker fint i z2m. Får prøve meg på laderen....
  19. Ja, les mer her:
  20. Noen som har fått billaderen til å fungere i HA?
  21. For en ukes tid siden passerte jeg en milepæl med 50% inntjening på solcelleanlegget og forventet 100% inntjening i desember 2028. Det der med å beregne inntjening er ikke helt enkelt for forskjellige beregninger, som alle kan virke fornuftige, kan gi veldig forskjellige resultater. I dag bruker jeg "Reelt forbruk x timepris" minus "kjøpt strøm X timepris". Timepris er jo for inneværende time og selvsagt inkl. nettleie og alle avgifter. Forbruket fordeler seg jo rundt i døgnet på en naturlig måte og strømkjøp styres til de billigste timene så jeg tror denne beregningen er ganske reell.
  22. Pixel 7 Pro fikk skjermhavari og ved fix via forsikringen ble det oppgradering til Pixel 8 Pro og nå virker i alle fall GPS. /e/os har hatt litt trøbbel i versjon 3 (bl.a. Vipps virker bare nå og da) så nå har jeg kjørt GrapheneOS en måneds tid og det fungerer helt supert.
  23. Har du lest denne tråden? Kanskje du finner svaret der. https://community.home-assistant.io/t/tahoma-switch-integration-to-ha/642856/7
  24. Det snakkes fremdeles bare om timepris... https://radioh.no/haugaland-kraft-krever-endringer-i-norgespris-forslag/
  25. Smart Plug er ikke anbefalt for varmtvannsbereder på grunn av risiko for varmgang / brannfare. Aeotec Heavy Duty er en ok løsning basert på Z-Wave.
  26. Jeg har 2 stk Tahoma switch pga avstand til garasjen. Måtte ha en egen en i garasjen da jeg ikke fikk signal ned dit fra huset for å styre garasjeportene. Jeg har kjøpt enda en for å ha i huset, men klarer ikke å legge den inn i appen. Det står på nettet at man kan bare trykke på legg til hub, men den muligheten er ikke hos meg. Noen som vet hvordan jeg kan få til dette uten å ha to kontoer?
  27. Tusen takk for tips. Jeg skal sjekke opp disse.
  28. Det var litt mer komplekst enn jeg hadde sett for meg... 🙂 De nyeste vvb fra oso er jo forberedt for smart tilkobling ved å plugge inn en dings, så jeg antar det er et eller annet interface som det går an å innstille sett-temperaturen gjennom. Ingen som har sett hvilken protokoll som brukes der? Alternativt tror jeg bare jeg kombinerer avlesning av temperatur og strømpris med en smartplugg som styres fra HA. Burde gi nesten samme resultat, men med mindre lodding og kjøleribber... 🙂
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.